Гуцульська бринза

гуцульська бринза
Гуцульська бринза

Гостинна Рахівщина кожного року готує для туристів неймовірно колоритне свято – “ Гуцульська бринза ”. Це фольклорний фестиваль-ярмарок, який традиційно проводиться у вересні, і який демонструє гуцульські традиції, розваги, культуру, гастрономію та звісно овечий сир  – бринзу. Найголовнішою метою проведення даного фестивалю є відродження давніх традицій. Тут ви маєте змогу придбати не лише продукти, а й вироби з овечої вовни та традиційні сувеніри.

Дійство починається з оглядової ходи сіл Рахівщини. А продовжується на території природнього амфітеатру “Беркут”, де кожне село має свою локацію і на якій вітає гостей. Тому тут можна скуштувати страви, які готують в селі, та бринзу. До речі, посмакувати тут є змога  баношем (страва зі сметани та кукурудзяної муки), бограчем (дуже гостра страва з картоплі і м`яса) та кулішем (кукурудзяна каша зі шкварками та цибулею). Свято славиться не лише гастрономічною різноманітністю, а й поширенням культури, життя та побуту гуцулів, майстер-класами, реалізацією бринзи, сувенірів з метою популяризації традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів етнічної групи гуцулів-українців. “ Гуцульська бринза ” пропагує автентичну культуру регіону, тому учасники  фестивалю, гості вдягають національний одяг, вишиванки, охоче дегустують різні сорти і види овечої бринзи, а також бринзи з козячого молока.

Фестиваль “ Гуцульська бринза ” –  візитівка Рахівського району, а одна з найбільш яскравих подій культурно-мистецького життя Закарпаття. Тому, необмінно завітайте сюди, аби побачити всю велич гуцульського краю, з його звичаями, традиціями та обрядами.

Про автора

client-photo-1
admin

Відгуки

Залишити відповідь