Лемківська ватра

лемківська ватра

Лемківська ватра

Із 1982 року в Бескидах проводиться міжнародний етнографічний фестиваль “ Лемківська ватра ”. Тут представлені зразки народного мистецтва лемківської автентичної культури. Для тих, хто є поціновувачем традицій та звичаїв, як основних оберегів національної духовності, цей фестиваль стане вдалою знахідкою.

Лемківська культура – сукупність унікальних звичаїв та обрядів, які кладуть свій відбиток на самобутнє традиційне мистецтво лемків. Познайомитись з нею стане за честь кожному хто відвідає фестиваль. Родзинкою заходу є запалення ватри на початку свята, що символізує возз’єднання.

Тут можна придбати вироби ручної роботи, вишивані сорочки з лемківськими орнаментами, книги та картини. Для дітей тут відведена окрема локація – “Ватрочка”, на ній аніматори розважають наймолодших гостей, знайомлячи їх з культурою лемків.

Протягом усього часу проведення фестивалю тут виступають різноманітні фольклорні ансамблі, проводяться авторські зустрічі та виставки. А також значна увага присвячена темі “Операція “Вісла”, вона стає провідною в дискусійній панелі, яка організована в рамках фестивалю.

Познайомившись з багатоманітною лемківською культурою, гості мають змогу насолодитись традиційними стравами та напоями, які тут пропонують скуштувати.

Завітайте на фестиваль “ Лемківська ватра ” і відчуйте як культивують традиції та зберігають рідну культуру співом, танцем чи словом.

Про автора

client-photo-1
admin

Відгуки

Залишити відповідь