Проводи вівчарів на полонину

проводи вівчарів на полонину
Проводи вівчарів на полонину

Справжнє етнографічне та гастрономічне свято – проводи вівчарів, щорічно проводиться на Міжгірщині, що на Закарпатті. Тут ви маєте змогу взяти майстер-клас з приготування овечого сиру, скуштувати різноманітні гуцульські страви, придбати оригінальні вироби ручної роботи та послухати закарпатських пісень. А головним дійством стане святкова хода в народних костюмах під звуки трембіти. Вже понад сорок років так проводжають вівчарів на полонину, де вони будуть доглядати отару ціле літо. Традиційно тут розпалюють полонинську ватру, яка символізує здоров’я та захист від усілякої біди. Дійство по справжньому вражає, адже тут зосередився весь колорит краю, створюючи цим неймовірну та незабутню атмосферу.

На фестивалі є змога зустрітись та поспілкуватись з місцевими мешканцями, які займаються виробництвом бринзи та демонструють результат своєї праці відвідувачам. Також тут традиційно нагороджують найкращих вівчарів. У рамках фестивалю проводяться змагання з доїння овець, виготовлення найбільшої грудки сиру, конкурс троїстих музик, різноманітні ігри та розваги, ярмарок, а також презентація виробів народних умільців та майстрів пензля.

Цікавих атракцій тут вдосталь, тому є змога сповна насолодитись місцевим колоритом і отримати позитивні враження від дійства. Завітайте на Міжгірщину і дізнайтесь секрет приготування справжнього верховинського сиру з овечого молока. Ми впевнені, що унікальний рецепт знають лише тут.

вівці

Про автора

client-photo-1
admin

Відгуки

Залишити відповідь