канікули на Закарпатті

Ця подорож ідеально підійде для людей, які хочуть відвідати та спробувати на смак головні “родзинки” Закарпаття за вихідні. Гори та міста, замки та палаци, закарпатська кухня та купання в чанах. канікули на Закарпатті

Ужгород

 Тривалість туру

Тривалість туру – 2 дні та 1 ніч. Рекомендуємо прибути до Ужгороду до 08:30. Також рекомендуємо повертатися  зі станції Мукачево о 18:22 (для прикладу, поїзд Ужгород – Київ).

В ціну туру входить:

Трансфер від та до вокзалу

Проїзд комфортабельним автобусом

Проживання в сучасному хостелі

Страхування на час подорожі

Екскурсійний супровід протягом всіх двох днів

Харчування під час туру (1 сніданок, 2 обіди та 1 вечеря)

Дегустація меду

Відвідування

  • Ужгородського замку та Закарпатського краєзнавчого музею
  • Невицького замку
  • Парку Шенборнів
  • Мисливського палацу графів Шенборнів
  • Мукачівського замку «Паланок»
  • Відвідування музею меду

Купання в чанах

 Додатково оплачується:

1

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

 08:30 – збір учасників туру та виїзд з Ужгорода.

Ужгород

Його ще називають «легенями України» та являється одним із її найстаріших міст.  Найзахідніше місто нашої держави порадує Вас старими вуличками та домами, представленими архітектурою різних епох та легендами, які передаються з покоління в покоління на протязі віків. Cимбіоз різних народів Центральної Європи зробив Ужгород унікальним культурним центром України.

Ужгородський замок

екскурсія по УжгородуВелично красується над старою частиною міста, споглядаючи на Ужгород із замкової гори. Згідно традицій побудови воєнних укріплень Середньовіччя, замок був зведений на височині та оточений глибоким ровом.  Він являється одним із найкраще збережених середньовічних фортифікаційних споруд України.

Появу першого укріпленого поселення на території Замкової гори археологи відносять до VII століття, яке належало східно-словянському племені білих хорватів, але вперше згадується саме письмово в угорських хроніках IX століття. Протягом століть замок був резиденцією італійських графів Другетті та пережив незліченну кількість ворожих облог. Після смерті останньої представниці роду Другетті, замок переходить угорському аристократу Міклошу Берчені, який разом зі своєю дружиною Крістіною Чакі зробив з нього палац для світських заходів.

Після поразки в Угорській революції проти правління австрійської династії Габсбургів, замок переходить до греко-католицької духовної семінарії, а після Другої світової війни стає Закарпатським обласний краєзнавчим музеєм.

Невицький замок

Кам’яним ровесником деяких закарпатських страв є найвища твердиня Закарпаття – Невицький замок. Оглянемо його фортифікаційні інженерні родзинки та сам об’єкт, який у своєму виді зберігся без змін з 1644 року.

Відвідування парку Шенборнів в урочищі Воєводино

парк шенборнаПарк графів Шенборнів в урочищі Воєводино поруч з Тур’ю Пасікою відновлений в 2013 р меценатом С. Мошаком до 285-річчя передачі в дар імператором Австрії закарпатських земель Л. Ф. Шенборну. Вхідні ворота парку, побудовані на старовинних фундаментах будівлі XVIII ст., Символізують портал між австро-угорською епохою Закарпаття та сучасною Україною. Парк Шенборна розбитий серед гір Турянської долини навколо озера Тур з островом в формі кордонів Австро-Угорщини 1867 р., куди можна дістатися на плоту. Кожен елемент паркової архітектури має певне символічне значення. Наприклад, 7 ліхтарів різної форми відповідають дням тижня, 12 містків символізують знаки зодіаку. У Кельтському саду можна побачити календар друїдів в рунічному колі і різні дерева, відповідні до дат народження людей. Над озером стоїть діючий водяний млин св. Яна зі старовинними жорнами. Міст Чотирьох євангелістів в стилі бароко прикрашають скульптури святих Луки, Іоанна, Марка і Матвія.

Лумшори

Такого ви ніде не знайдете! Курорт започаткований ще в 1600 році на основі  сірководневої води. Сьогодні ви зможете прийняти лікувальну процедуру унікальним способом,- варінням у великому чанні, місткістю 2000 літрів. (Хто веде неслухняний спосіб життя, зможе побачити, що на нього чекає в пеклі 🙂 ). Завдяки такій процедурі Ви очистите шкіру, загартуєте організм та наситите його мінералами. І все це на лоні гірської природи чистих Карпат!

2

ДЕНЬ ДРУГИЙ

 09:30 – Сніданок та виїзд з готелю

Мисливський палац Шенборнів

замки і палаци закарпаттяКазкові замки дитячих мрій є не лише в Європі та наших уявах, а також в селі Карпати, що на Закарпатті. Мисливський палац графів Шенборнів є унікальним для України зразком неоромантизму. Недарма це місце було наче притягувало сюди режисерів та інших митців, адже тут зняли культовий фільм про розвідників “Сімнадцять миттєвостей весни”, серіал “Доярка з Хацапетівки”, а також казку “Снігова королева”.

Навколо розкішного палацу розкинувся не менш розкішний парк із сорока екзотичними рослинами, серед яких японська вишня,  рожевий бук, канадська ялина, італійська гліцинія та тюльпанове дерево. А посеред парку є озеро, яке відтворює точнісінько контури Австро-Угорської імперії. Бере озеро свій початок від джерела Краси, розташованого поруч. Місцеві панянки радять умиватися водою з цього джерела, щоб бути красивою та молодою. Напевно, саме тому про вроду Франциски Шенборн говорила аристократія Відня і Будапешта .

Окрім краси, власники наділили будівлю й космічним символізмом. Так, палац має 365 вікон як днів у році, а ще одне вікно замуроване на випадок високосного року. Тут є 52 димоходи, що рівне кількості тижнів у році. В середину можна зайти через 12 входів, які символізують 12 місяців. А також, палац прикрашений чотирма вежами – символами чотирьох сезонів.

Відвідавши це унікальне місце, Ви дізнаєтесь багато цікавого про “астрономічну” моду у Європі, династію Шенборнів та їх неоціненний вклад у розвиток цього краю.

Мукачево

МукачевоНе перше, але й не друге місто Закарпаття. Мукачево є одним з найстаріших міст області разом із Ужгородом, а замок «Паланок» вважається одним із найкрасивіших в Україні, а може і не тільки… Місто, про яке писали Кирило та Мефодій, посли Петра І, відомий угорський поет та революціонер Шандор Петефі та інші.  Мукачево – це місто, де народився Святослав Вакарчук та де своє літо в дитинстві проводив Володимир Висоцький. Мукачево Вас неодмінно зачарує в себе.

 

Замок «Паланок»

Головну окрасу Мукачева, замок Паланок, видно вже за декілька кілометрів до самого міста. Він немов стоїть на горі-постаменті серед плоскої долини. Саме з цією горою місцеві жителі ототожнюють походження назви Мукачева. За легендою, закарпатці у тяжких муках насипали одинокий пагорб, на якому виникла твердиня для оборони торгівельних шляхів.

Сама ж назва “Паланок” походить від дубового частоколу – паланку, яким колись був обнесений рів навколо замку. Це була лише одна з восьми ліній оборони замку, що дає право вважати його чи не найукріпленішим в усій Центральній Європі. Так, його не змогли захопити ні половецький хан Кутеску, ні монгольський хан Батий… напевно, його б і не захопили Габсбурги, які тримали облогу замку понад 3 роки якби не любовна зрада одного із підлеглих княгині. Боронила його тоді мужня жінка Ілона Зріні. Вона була єдиною жінкою в історії, яка отримала спеціальну грамоту від враженого її хоробрістю турецького султана.

Дегустація меду

медВи зможете відчути дух справжнього вулика, продегустувати різні сорти меду з домашньої пасіки, почуєте захоплюючу розповідь і побачите фотографії про життя та роботу бджіл. Дізнаєтеся про продукти бджільництва та їх користь. А також у нас можна побачити колекцію меду з більш ніж 40 країн світу, карту України в сотах, унікальні воскові свічки, колекцію іграшкових бджілок. На деякий час можете стати навіть бджолярем, одягнувши костюм пасічника та взявши до рук його інструменти.

Посадка на поїзд в м. Мукачево

Бажаємо вам  щасливої дороги та закарбування приємних вражень.

Відгуки по туру

5 based on 1 відгук
5 з 5
29.01.2018

Чудовий час на Закарпатті ми провели під час цього туру. Компанія “Унікальні тури” знає як організувати все на найвищому рівні. Якщо Ви хочете розвіятися і трохи відпочити від навчальних буднів, то радимо Вам цей тур !!!)))

Залиште свій відгук

Оцінка

канікули на Закарпатті
Ужгород
екскурсія по Ужгороду
замки закарпаття
Шенборн
Мукачево