Замки Закарпаття

Закарпаття – це справжній скарб для любителів середньовічних замків, адже саме через цей край проходили важливі торговельні шляхи Європи. Саме тому, тут будували свої замки таємничий орден Тамплієрів, австрійські цісарі, криваві князі Трансільванії і, звісно, угорські королі для оборони своїх земель та скарбів. Ви відвідаєте замок самої графині Баторі, яка занесена до Книги рекордів Гіннеса як найкривавіший вбивця в історії людства. Замок Паланок здивує Вас своєю величчю, адже він є найбільш захищенним замком Центральної Європи. Ми впевнені, що замки Закарпаття вас приємно здивують! Замки Закарпаття

Ужгород

 Тривалість туру

Тривалість туру – 1 день. Початок екскурсії та час відбуття з Ужгороду – щоп’ятниці о 09:00. Місце зустрічі – площа Корятовича.

В ціну туру входить:

Проїзд комфортабельним автобусом

Страхування на час подорожі

Екскурсійний супровід

Відвідування

  • Невицького замку
  • Середнянського замку

 Додатково оплачується:

  • Харчування під час туру
  • Відвідування Мукачівського замку «Паланок»
  • Відвідування Середнянських винних підвалів

Ужгород  09:00 – збір учасників туру та виїзд з Ужгорода.

Невицький замок

Замок, який охороняв Ужгород від ворожого наступу з півночі та який був знищений Трансільванськими князями, зберіг свій вигляд ще з 17-го століття. Найвищий замок Закарпаття красується над річкою Уж та неодмінно зачарує і Вас у себе. Оглянемо Невицький замок  і його фортифікаційні інженерні родзинки та сам об’єкт, який у своєму виді зберігся без змін з 1644 року.

А ще за легендами, він був обител’ю княжної Ержибет Баторі, яка купалася у ваннах з кров’ю молодих дівчат. І якщо Вам повезе, то побачите ще й привид Погань Діви. А любителі естетики оцінять краєвиди, які відкриваються з замку.

Середнянський замок

середнянський замокЄдиний в Україні замок тамплієрів був зведений у селі Середнє ще в далекому ХІІ столітті. Відомий орден отримав право від угорського короля торгувати так званим білим золотом, – сіллю. Її так називали, тому що кілограм солі у Середньовіччі коштував 1 кілограм золота. Сіль добували у селі Солотвино, що також на Закарпатті, і везли її по всій Європі саме цим шляхом. Для забезпечення охорони та притулку своїх торговців сіллю, тамплієри побудували тут свій замок. Цей орден хрестоносців відомий також тим, що вони створили перший в історії банк і були неймовірно багатими. Хто знає, можливо колись їх скарби також тут зберігались…

Середнянські підвали

винні підвалиПісля розпаду ордену тамплієрів, вся Середнянська домінія переходить до одного з найбагатших  угорських родів Добо. Найвідомішими з їхньої сім’ї стали брати Ференц та Іштван. До речі, Іштван був воєводою Трансільванії та став національним героєм Угорщини після очолювання захисту замку Егер від нападу Османської імперії у 1552 році. В цій битві Іштван Добо з 1935 солдатами відбивав фортецю від 120 тисяч турків і переміг у цьому нечесному бою. Як подарунок за надзвичайну хоробрість, угорський король віддав Іштвану декілька тисяч полонених турків, які і видовбували підвали у Середньому. Спочатку підвали служили як підземний прихисток від ворожих нападів і з часом почали використовуватися для зберігання вина. Їх протяжність 4,5 км.

Мукачево

МукачевоНе перше, але й не друге місто Закарпаття. Мукачево є одним з найстаріших міст області разом із Ужгородом, а замок «Паланок» вважається одним із найкрасивіших в Україні, а може і не тільки… Місто, про яке писали Кирило та Мефодій, посли Петра І, відомий угорський поет та революціонер Шандор Петефі та інші.  Мукачево – це місто, де народився Святослав Вакарчук та де своє літо в дитинстві проводив Володимир Висоцький. Мукачево Вас неодмінно зачарує в себе.

 

Замок «Паланок»

Головну окрасу Мукачева, замок Паланок, видно вже за декілька кілометрів до самого міста. Він немов стоїть на горі-постаменті серед плоскої долини. Саме з цією горою місцеві жителі ототожнюють походження назви Мукачева. За легендою, закарпатці у тяжких муках насипали одинокий пагорб, на якому виникла твердиня для оборони торгівельних шляхів.

Сама ж назва “Паланок” походить від дубового частоколу – паланку, яким колись був обнесений рів навколо замку. Це була лише одна з восьми ліній оборони замку, що дає право вважати його чи не найукріпленішим в усій Центральній Європі. Так, його не змогли захопити ні половецький хан Кутеску, ні монгольський хан Батий… напевно, його б і не захопили Габсбурги, які тримали облогу замку понад 3 роки якби не любовна зрада одного із підлеглих княгині. Боронила його тоді мужня жінка Ілона Зріні. Вона була єдиною жінкою в історії, яка отримала спеціальну грамоту від враженого її хоробрістю турецького султана.

Відгуки по туру

4.67 based on 3 відгука
4 з 5
02.02.2018

Цікавий куточок України, не знав що Трансільванія так близько. А є у вас тур в саму трансільванію?

29.03.2018

Плануємо вже цього року їздити в Трансільванію. Слідкуйте за нашими новинами!

5 з 5
12.08.2018

Чудовий тур!!! Чекайте нас наступного року!)

5 з 5
06.09.2018

Дуже сподобався тур !море позитиву 😄

Залиште свій відгук

Оцінка

замки закарпаття
підвали Середнє
Мукачево
замки закарпаття