Німецько-австрійська династія Шенборн правила на закарпатських землях протягом майже трьох століть. Отримали вони ці землі як подарунок від австрійського цісаря після багаторічних повстань проти корони. Як головна арена бойових дій, Закарпаття було вщент зруйновано, а на долю нових колонізаторів припала задача розвитку цього краю. Запрошуємо Вас відвідати з нами найвизначніші надбання, які залишили графи Шенборни!

Ви відвідаєте:

Парк Шенборна у Воєводино

Оленівський перевал

Курорт Поляна

Дегустація мінеральних вод

Палац графів Шенборн

Замок Сент-Міклош

 Тривалість туру

Тривалість туру – 1 день. Початок екскурсії та час відбуття з Ужгороду – щосереди о 09:00. Місце зустрічі – площа Корятовича.

В ціну туру входить:

Проїзд комфортабельним автобусом

Страхування на час подорожі

Екскурсійний супровід

Відвідування:

  • Парку Шенборна у Воєводино
  • Дегустація мінеральної води
  • Замку Сент-Міклош

 Додатково оплачується:

  • Харчування під час туру
  • Відвідування палацу Шенборнів – 25 грн

 Парк Шенборна

ШенборнВхідні ворота парку, побудовані на старовинних фундаментах будівлі XVIII ст., Символізують портал між австро-угорською епохою Закарпаття та сучасною Україною. Парк Шенборна розбитий серед гір Турянської долини навколо озера Тур з островом в формі кордонів Австро-Угорщини 1867 р., куди можна дістатися на плоту. Кожен елемент паркової архітектури має певне символічне значення. Наприклад, 7 ліхтарів різної форми відповідають дням тижня, 12 містків символізують знаки зодіаку. У Кельтському саду можна побачити календар друїдів в рунічному колі і різні дерева, відповідні до дат народження людей. Над озером стоїть діючий водяний млин св. Яна зі старовинними жорнами. Міст Чотирьох євангелістів в стилі бароко прикрашають скульптури святих Луки, Іоанна, Марка і Матвія.

Дегустація мінеральної води

мінеральна водаЗакарпаття – найбагатший в Україні край на різного типу мінеральних родовищ (19% від усіх наявних в Україні).
Вивчення фізико-хімічного складу мінеральних вод світу виявило, що практично не існує “унікальних” вод. За своїми властивостями виділяються аналоги тих чи інших вод. Так наприклад, в Закарпатті є аналоги із найвідоміших – Диліжанської, Саірме, Боржомі, Віші, Єсентуки-17, Бюкксек, Анкаван, Арзні, Дарасун, Гайдусобосло-Охінський, Наугейм, Ля-Бурбуль, Синєгірська та інші.
На основі цих вод в Заккарпатті функціонує чимало відомих санаторіїв, історія деяких нараховує 4 століття.

Палац Шенборнів

палац шенборнівКазкові замки дитячих мрій є не лише в Європі та наших уявах, а також в селі Карпати, що на Закарпатті. Мисливський палац графів Шенборнів є унікальним для України зразком неоромантизму. Недарма це місце було наче притягувало сюди режисерів та інших митців, адже тут зняли культовий фільм про розвідників “Сімнадцять миттєвостей весни”, серіал “Доярка з Хацапетівки”, а також казку “Снігова королева”.

Навколо розкішного палацу розкинувся не менш розкішний парк із сорока екзотичними рослинами, серед яких японська вишня,  рожевий бук, канадська ялина, італійська гліцинія та тюльпанове дерево. А посеред парку є озеро, яке відтворює точнісінько контури Австро-Угорської імперії. Бере озеро свій початок від джерела Краси, розташованого поруч. Місцеві панянки радять умиватися водою з цього джерела, щоб бути красивою та молодою. Напевно, саме тому про вроду Франциски Шенборн говорила аристократія Відня і Будапешта .

палац ШенборнівОкрім краси, власники наділили будівлю й космічним символізмом. Так, палац має 365 вікон як днів у році, а ще одне вікно замуроване на випадок високосного року. Тут є 52 димоходи, що рівне кількості тижнів у році. В середину можна зайти через 12 входів, які символізують 12 місяців. А також, палац прикрашений чотирма вежами – символами чотирьох сезонів.

Відвідавши це унікальне місце, Ви дізнаєтесь багато цікавого про “астрономічну” моду у Європі, династію Шенборнів та їх неоціненний вклад у розвиток цього краю.

Сент – Міклош

Чинадіївський замок, замок Сент-Міклош, замок кохання… як його лише не називали. За свою довгу історію замок був свідком як багаторічних війн, так і драматичних історій кохання.

замки і палаци закарпаттяЗамок був побудований у ХІІІ столітті для оборони територій біля Руських Воріт, перевалу, який об’єднував Закарпаття з Галичиною торговими шляхами. Він часто переходив із рук в руки і був навіть останнім прихистком Ференца ІІ Ракоці, короля Угорщини, очільника найбільшої антигабсбургської революції в Австрійській імперії.  За легендою, саме в цьому замку його мати Ілона Зріні зустріла своє кохання (та другого чоловіка) Імре Текелі.

Сент Міклош відомий ще й тим, що це єдиний замок в Україні, який відданий в приватну оренду сім’ї художників, які і врятували фортецю від повної розрухи та відновили деякі зали. Вони із задоволенням розкажуть найцікавіші моменти з історії замку. Також тут вони організовують середньовічні весілля, фестивалі та концерти.

Відгуки по туру

5 based on 2 відгука
5 з 5
27.08.2018

Як же я люблю ці казкові палаци! Таке відчуття ніби побувала у французькому палаці 🙂 емоції мене переповняють. Дякую Вам, що порекомендували саме цей тур!

5 з 5
06.09.2018

Обожнюю цей Палац !такий величний ,наповнений містикою !дуже гарно на околицях палацу надзвичайне враження !дуже класний тур!обов‘язково поїду ще раз ❤️

Залиште свій відгук

Оцінка

граф Шенборн
мінеральна вода
замки і палаци закарпаття
замки і палаци закарпаття
палац Шенборнів
палац шенборнів
Шенборн