09:00 – збір учасників туру на вокзалі м. Ужгород
Земплінська Ширава
У північній частині Східнословацької Низовини відбивається, ніби дзеркало, горизонт Зємплінської Ширави, так званого Східнословацького моря. У зв’язку зі сприятливими кліматичними умовами влітку вона інтенсивно використовується в цілях відпочинку.
Її побудували в 60-их роках 20-го століття під час великої польової депресії. У минулому цю область позначали дуже точно “подвігорлатскі болота”. Глибина сховища в середньому не дуже велика – лише 3,5 м, причому його довжина змінюється в залежності від рівня води між 22 і 35 км.
Східна частина Земплінської Ширави (приблизно одна п’ята її протяжності) є охоронюваним орнітологічним заповідником. Тут живе майже сто видів водоплавних птахів, деякі з яких відносяться до рідкісних і знаходяться під загрозою зникнення.
Спішський град
Словацька фортеця Спішський Град виглядає саме так, як має виглядати фортеця: мальовничо, готично, романтично, ностальгічно. Масивні вежі, високі мури, мощені бруком дороги. Для повноти вражень бракує хіба вдягнених в обладунки лицарів.
Замкова гора від давніх давен приваблювала своєю неприступністю. На двісті метрів здіймається вона над навколишньою рівниною — немов натяк на близькі скелі сивих Татр. Укріплення на цьому місці були майже безперервно упродовж двох тисяч років!
У 1993 році Спішський Град внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Левоча
Опісля замку ви прогуляєтесь по старовинних мощених вуличках, які неодмінно закохають вас у себе. Левоча по праву вважається одним з найкрасивіших міст Словаччини, з добре збереженим історичним центром міста, внесеним до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.
Величезною цінністю володіє церква св. Якуба на центральній площі і насамперед її інтер’єр, який є унікальним музеєм середньовічного сакрального мистецтва. Готчний дерев’яний головний вівтар висотою 18,6 м – найвищий подібний вівтар у світі. Він був зроблений з липи в 1507-1517 роках в майстерні майстра Павла з Левочі. Автопортрет майстер Павло нібито відтворив в одній з дванадцяти фігур апостолів у чудовій композиції Таємної вечері в вівтарній прибудові.
Над містом височить Маріанська гора (781 м). Щорічно на початку липня Левоча стає місцем найбільшої в Словаччині зустрічі паломників. Десятки тисяч віруючих довгими натовпами піднімаються на гору, щоб спільно подякувати Діві Марії під час богослужіння в неоготичній церкві. У 1470 році початкова паломницька каплиця була перероблена в меншу готичну церкву. В інтер’єр нового храму поставили прекрасну скульптуру Діви Марії, яка до сих пір є центральним символом Маріанського паломництва в Левочу.
З 2009 року місто Левоча занесене до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Відгуки по туру
Про цей тур ще ніхто не відгукнувся
Залиште свій відгук