Вам подобається незаймана протягом тисячоліть людиною природа? Може, Ви цікавитеся самобутньою культурою жителів Карпат, дерев’яною архітектурою, або ж хотіли б скуштувати смачної форелі?

Якщо Ви справжній “гурман подорожей” і жадаєте відвідати ще не відкриті місця на Закарпатті, а також відчути кілька граней цього первозданного краю, – ми пропонуємо Вам саме цей тур!

Тут ви:

  • зможете обійняти найстаріші дуби України;
  • прогулятися по одним з найстаріших букових лісів Європи, які перебувають під захистом ЮНЕСКО;
  • полазити по одному з бункерів Лінії Арпада, яку так і не змогла подолати Червона Армія;
  • милуватися краєвидом, який відкривається з одного з найкрасивіших перевалів Карпат;
  • відвідати стару дерев’яну церкву, яка визнана частиною всесвітньої спадщини;
  • і покуштувати запечену королівську рибу Карпат, – річкову форель.
Ужгород

 Тривалість туру

Тривалість туру – 1 день. Виїзд відбувається з Ужгорода, зустріч на площі Корятовича в 08:00. Повернення в Ужгород приблизно о 20:00.

В ціну туру входить:

Проїзд комфортабельним автобусом

Страхування під час подорожі

Екскурсійний супровід під час туру

Всі вхідні квитки

 Додатково оплачується:

  • Харчування під час туру

 08:00 – збір учасників туру і виїзд з Ужгорода

Лінія Арпада (екскурсія по бункеру)

Лінія Арпада – потужна оборонна лінія часів Другої Світової війни, створювалася угорськими військами для оборони Карпат та Угорщини від наступу Червоної Армії. Терміни будівництва відносяться до 1939-1944 років. Лінія Арпада простягалася майже на 700 кілометрів по всьому Карпатському хребту. Вона отримала свою назву на честь Арпада, вождя угорських племен, який провів свій народ через Карпати і оселив в Паннонії після її завоювання (сучасна Угорщина).

Стужиця

У цьому селищі ростуть одні з найстаріших дерев України. Ви коли-небудь намагалися обійняти дерево, стовбур якого понад 9 метрів в обхваті? А бачили, як зеленіє розлога крона 30-метрового дуба, якому більш ніж 1000 років?

Саме так! Експертна оцінка стверджує: тутешнім дубам приблизно 1 200-1 300 років! Лісники кажуть, що за 100 років дуб додає 1 м в обхваті, а після 500-річного віку зростає трохи повільніше. Таким чином, за віком ці дуби поступаються тільки оливковим (більше 2000 років) і фісташковим (1700 років) деревам, які ростуть в Нікітинському ботанічному саду (АР Крим).

Ужоцький перевал

Вздовж траси, що веде на Львів, є чимало заказників та пам’яток природи і архітектури, а сам перевал є складовою Ужанського національного парку. Він, до речі, входить до складу єдиного тристороннього у світі Міжнародного біосферного заповідника “Східні Карпати”.

Ужоцький перевал вже давно став улюбленим місцем для пішохідних та велотуристів, а також просто проїжджих. Він неодмінно закарбується у вашому серці своїми мальовничими краєвидами та крутими серпантинами.

Церква св. Михаїла, с. Ужок

Один з найвідоміших дерев’яних храмів Закарпаття, розташований в селі Ужок, під Ужоцьким перевалом. Побудований на честь Святого Архістратига Михаїла в 1745 році, і з тих пір служить людям місцем спілкування з Богом.

Слід зазначити, всередині храму збереглися ікони і стародруки 17-го століття, вівтар – 18-го. У храмі досі функціонує дзвін, який старше споруди в сто років. Покрівля храму зроблена з шинглів – спеціально вирізаних дерев’яних дощечок, довжиною в 30 і шириною в 10 сантиметрів. Щоб дерево не пропускало воду або гнило, його кожні два роки покривають спеціальною рідиною. храм побудований без єдиного цвяха. Його дуже люблять малювати художники, фотолюбителі – фотографувати, а з 2013 року, Михайлівський храм в селі Ужок входить до переліку об’єктів, що перебувають під захистом ЮНЕСКО.

Відгуки по туру

5 based on 2 відгука
5 з 5
27.08.2018

Це дійсно дуже унікальний тур! Хто би міг подумати, що Закарпаття має стільки багато чого показати. А ці величні карпатські краєвиди запам’яталися мені найбільше..

5 з 5
06.09.2018

Дуже класні зачаровані краєвиди !

Залиште свій відгук

Оцінка