Замки і палаци Закарпаття

Ви відвідаєте: Замки і палаци Закарпаття

Історичний центр Мукачева

Замок “Паланок”

Палац графів Шенборнів

Замок Сент-Міклош

Дегустацію закарпатського меду

Програма Екскурсії

Мукачево

Мукачево

Старе як Прага, але амбітне з молодечим запалом Мукачево – одне з найстаріших та найкрасивіших міст Західної України, яке нині входить в 10-ку найкомфортніших для проживання міст України. Невеликі симпатичні вулиці, майже повністю вкриті бруківкою, багатогранна архітектура, яка весною та літом потопає в квітах, чистота, спокій і разом з тим елегантна простота не залишать вас байдужими; ввечері обов’язково зробіть собі прогулянку по місту з коханою людиною і повірте, що ваше серце назавжди залишиться в Мукачеві… Можливо, саме по цій причині сюди так любив приїжджати Володимир Висоцький.

Замок “Паланок”

Головну окрасу Мукачева, замок Паланок, видно вже за декілька кілометрів до самого міста. Він немов стоїть на горі-постаменті серед плоскої долини. Саме з цією горою місцеві жителі ототожнюють походження назви Мукачева. За легендою, закарпатці у тяжких муках насипали одинокий пагорб, на якому виникла твердиня для оборони торгівельних шляхів.

Сама ж назва “Паланок” походить від дубового частоколу – паланку, яким колись був обнесений рів навколо замку. Це була лише одна з восьми ліній оборони замку, що дає право вважати його чи не найукріпленішим в усій Центральній Європі. Так, його не змогли захопити ні половецький хан Кутеску, ні монгольський хан Батий… напевно, його б і не захопили Габсбурги, які тримали облогу замку понад 3 роки якби не любовна зрада одного із підлеглих княгині. Боронила його тоді мужня жінка Ілона Зріні. Вона була єдиною жінкою в історії, яка отримала спеціальну грамоту від враженого її хоробрістю турецького султана.

палац шенборнів
палац Шенборнів

Палац Шенборнів

Казкові замки дитячих мрій є не лише в Європі та наших уявах, а також в селі Карпати, що на Закарпатті. Мисливський палац графів Шенборнів є унікальним для України зразком неоромантизму. Недарма це місце було наче притягувало сюди режисерів та інших митців, адже тут зняли культовий фільм про розвідників “Сімнадцять миттєвостей весни”, серіал “Доярка з Хацапетівки”, а також казку “Снігова королева”.

Навколо розкішного палацу розкинувся не менш розкішний парк із сорока екзотичними рослинами, серед яких японська вишня,  рожевий бук, канадська ялина, італійська гліцинія та тюльпанове дерево. А посеред парку є озеро, яке відтворює точнісінько контури Австро-Угорської імперії. Бере озеро свій початок від джерела Краси, розташованого поруч. Місцеві панянки радять умиватися водою з цього джерела, щоб бути красивою та молодою. Напевно, саме тому про вроду Франциски Шенборн говорила аристократія Відня і Будапешта .

Окрім краси, власники наділили будівлю й космічним символізмом. Так, палац має 365 вікон як днів у році, а ще одне вікно замуроване на випадок високосного року. Тут є 52 димоходи, що рівне кількості тижнів у році. В середину можна зайти через 12 входів, які символізують 12 місяців. А також, палац прикрашений чотирма вежами – символами чотирьох сезонів.

Відвідавши це унікальне місце, Ви дізнаєтесь багато цікавого про “астрономічну” моду у Європі, династію Шенборнів та їх неоціненний вклад у розвиток цього краю.

Сент – Міклош

Чинадіївський замок, замок Сент-Міклош, замок кохання… як його лише не називали. За свою довгу історію замок був свідком як багаторічних війн, так і драматичних історій кохання.

Замок був побудований у ХІІІ столітті для оборони територій біля Руських Воріт, перевалу, який об’єднував Закарпаття з Галичиною торговими шляхами. Він часто переходив із рук в руки і був навіть останнім прихистком Ференца ІІ Ракоці, короля Угорщини, очільника найбільшої антигабсбургської революції в Австрійській імперії.  За легендою, саме в цьому замку його мати Ілона Зріні зустріла своє кохання (та другого чоловіка) Імре Текелі.

Сент Міклош відомий ще й тим, що це єдиний замок в Україні, який відданий в приватну оренду сім’ї художників, які і врятували фортецю від повної розрухи та відновили деякі зали. Вони із задоволенням розкажуть найцікавіші моменти з історії замку. Також тут вони організовують середньовічні весілля, фестивалі та концерти.

замки і палаци закарпаття
мед

Дегустація меду

Ви зможете відчути дух справжнього вулика, продегустувати різні сорти меду з домашньої пасіки, почуєте захоплюючу розповідь і побачите фотографії про життя та роботу бджіл. Дізнаєтеся про продукти бджільництва та їх користь. А також у нас можна побачити колекцію меду з більш ніж 40 країн світу, карту України в сотах, унікальні воскові свічки, колекцію іграшкових бджілок. На деякий час можете стати навіть бджолярем, одягнувши костюм пасічника та взявши до рук його інструменти.

Відгуки по туру

5 based on 2 відгука
5 з 5
01.02.2018

Уже не вперше на Закарпатті, і санаторій “Карпати” , паланок та саме Мукачево уже відвідував. Хороші спогади, ностальгія – і вирішив знову їх відвідати…
Люди, це було варто того! Виявляється ми тобі пропустили мимо очей кучу цікавих нюансів, кучу моментів із життя цього же санаторію. Да, він не доглянутий, виглядає осиротілим та зачуханим, але коли розповідають що він пережив – зовсім по інакшому уже сприймаєш цю будівлю!
Окремо хочу зазначити про замок сент Міколош – сіра невзрачна будівля, а середині цілий інший світ! Дякую вам що відкрили новий погляд на уже улюблене мною Закарпаття) привіт з Вінниці!

5 з 5
06.09.2018

Дуже сподобався замок Шенборнів ,містичний такий замок із чудовою природою!!туди хочеться повертатись багато разів!!

Залиште свій відгук

Оцінка

замки і палаци закарпаття
Мукачево
замки і палаци закарпаття
палац Шенборнів
палац шенборнів
замки і палаци закарпаття