Як в Ужгороді з’явилася сакура?

цветение сакуры в Ужгороде

Відомо, що сакури вважаються символом Японії, на цвітіння яких приїздять подивитись туристи з навколишніх країн. Довгий час це сприймалося як суто японське явище. Але з кожним роком Ужгород та інші міста Закарпаття стають все популярнішими саме через цвітіння ось цієї японської «делегації» вишні. Так, що ж вона робить у найзахіднішому куточку України?сакура ужгород сакури

Йосип І ГабсбургВерсій є безліч, але ми вам розповімо дві найвідоміші, які екскурсоводи розповідають гостям міста. Отже, ще 300 років тому, за часів правління австрійського цісаря Йосипа І, Японія намагалась налагодити дипломатичні зв’язки із цією могутньою державою у центрі Європи. Тож, японський імператор Накамікадо відправив свого посла да Відня. Звісно, що з пустими руками він його не відправив, а тому передав напевно найцінніший подарунок з Японії – саджанець сакури. І ось, якось цей посол по дорозі до Відня зупинився на нічліг у Мукачеві. Про появу чужоземця з іншого континенту знало все місто. Тому, сакура ужгород сакуримісцеві цигани вирішили його в ночі обікрасти, що їм і вдалося. Побачивши, що серед його «скарбів» були лише дерева, цигани вирішили їх все таки посадити, так-як думали, що їх плоди мають бути дорогими. Коли японська вишня зацвіла, то вона не дала жодних плодів і все місто кепкувало із горе-крадіїв. Тому, цигани продали ці дерева на ужгородському ярмарку як вишні із надзвичайно смачними плодами. Звісно, і в ужгородців сакури не дали плодів, але краса їх цвіту сподобалась містянам і лише через неї її лишили рости на центральних вулицях міста.

Як ви зрозуміли, ця історія більше схожа на легенду. Але ми вважаємо, що в кожній легенді є лише частинка легенди. Але для більш прискіпливих читачів у нас є більш офіційна теорія походження сакур в Ужгороді. Ще за часів входження Закарпаття (Подкарпатської Русі) до складу Чехословаччини, влада активно вкладала кошти з 1919 по 1939 роки у розвиток краю і особливо у розбудову нового елітного мікрорайону Ґалаґов. Саме тут до сих пір росте найбільше японських вишень. Історики Ужгородського національного університету стверджують, що сакури почали висаджувати чеські ботаніки. І, власне, вони виявили, що тутешній клімат найкраще підходить для висаджування сакур.

Розмножується сакура лише щепленням, так-як вона не дає плодів. Вони живуть до 100 років. Зазвичай, прищеплюють їх до вишні або черешні через їхню витривалість. Цвіте сакура близько 2 тижнів. Період її цвітіння кожного року різниться від попереднього, адже весна починається щороку то раніше, то пізніше. Цвіте вишня з середини квітня і аж до початку травня. В ці дні в Ужгороді проходить масштабний фестиваль «Сакура-Фест», який включає і спортивні, і культурні, а також гастрономічні події. Тут ви зможете і продегустувати рожеві вина на Sakura Wines. сакура ужгород тур карпати

Також в рамках цього фестивалю проводяться безліч інших подій, як:

  • запуск небесних ліхтариків в пам’ять про жертв Чорнобиля та Фукусіми
  • вручення титулу «Людина року» тому, хто першим запримітить розквітлий цвіт сакури
  • фестиваль меду та вина «Сонячний напій»
  • творчі конкурси та літературні квести
  • концерти за участю місцевих і приїжджих дитячих колективів
  • інші флеш-моби та майстер-класи.

Поїздку до Ужгорода на сезон сакур варто поєднати із відвідуванням замку Унгвар та екскурсією по місту, на якій гід не лише розповість цікаві історії та факти про місто, а також покаже найкращі місця для фотосесій із сакурами! Або відвідайте найкрасивіші місця Закарпаття під час 3-денного туру на цвітіння сакури.

Про автора

client-photo-1
admin

Відгуки

26.12.2019
Проте, як ти розумієш, це лише легенди, які іноді не мають нічого спільного з реальністю. Якщо ж вірити офіційним версіям (а їм віриться більш охоче), то сакура була завезена в Ужгород 1923 року.

Залишити відповідь